Hittantábor 2023

Úrnapja 2023

Gyalogos zarándoklat Márianosztrára 2023

Idén újra elindultunk – Ferenc pápa magyarországi látogatása miatt – a megszokottól eltérően egy héttel később, május 6-án zarándokoltunk el gyalogosan Márianosztrára. Csodálatos utunk volt, még egy kis esőt is kaptunk félúton. A szentmise zenei szolgálatát a Donum Zenekar végezte.

Az alábbi linkre kattintva földrajzi adatokkal is nyomon követhetjük gyönyörű zarándokutunkat, Tóth Attila ipolyszalkai testvérünk jóvoltából:

Hittantábor 2022

Hittantábor 2021

Gyalogos zarándoklat Márianosztrára 2021

A Covid-járvány miatt immár másfél évvel elhalasztódott zarándoklatunkat 2021. szeptember 18-án tartottuk meg. A létszámot tekintve – az elmúlt évekhez viszonyítva – jóval kevesebben indultunk útnak, de a lelkesedés annál nagyobb volt, és a kegyelem áradt és áradt… Az esti szentmisére hozzánk csatlakoztak még az autóbusszal érkezett zarándoktársaink, hogy együtt vigyük szándékainkat az Úr elé, és együtt kérjük Szűzanyánk közbenjárását ügyes-bajos dolgainkban. A szentmisét követően a pálos atyák szíves vendéglátásában volt részünk. Búcsúzóul áldást kértünk József atyára, aki több mint 30 év szolgálat után a napokban Pécsre költözik.

Stóladíjszabás

XIV. Váci Egyházmegyei Találkozó – Mátraverebély-Szentkút

Gyalogos zarándoklat Márianosztrára 2018

Adventi naptár készítés

Advent első vasárnapja előtti szombaton egyházközségünk gyermekei összegyűltek a Szent Kereszt Közösségi Házban. Egy templom alakját kirajzoló adventi naptárat készítettek, melynek ablakait kinyitva készülhetnek Jézus születésére. Az ablakok mögött szentírási szakaszok, jócselekedetek, egy-egy karácsonyi történet rejtőzik. Pali atya is segített, sőt (ami ugyan nem látszik a képeken) a bátor jelentkezőknek a vastag Bibliát is a kezébe adta, hátha elbírják… Hát elbírták.

Bábik Noémi