Gyermekek keresztútja

A letkési, szobi és zebegényi hittanos gyermekek hangjával és illusztrációjával járjuk végig Jézus szenvedésének útját.

A keresztút szövege a 777 blog oldaláról származik, melyet gyermekek írtak. Néhány helyen kiegészítettük.

Köszönjük minden hittanos gyermeknek, minden szülőnek, akik közreműködtek, hogy a videó megszülethessen!

Köszönjük mindazoknak, akik együtt imádkoztak velünk!

Lorettói litánia – Letkési Gitáros Kórus

A Lorettói litánia énekes, gitárral kísért felvétele (a karantén vége felé) a Letkési Urunk Mennybemenetele Templomban.

Ének: Fülöp Mihály, Harminczné Fazekas Katalin, Simon Barnabás, Simon Ágnes, Szalainé Erika, Bábik Noémi

Gitár: Bábik Noémi

Zene és módosított szöveg: Bábik Noémi

Készült: 2020.05.16.

Isteni irgalmasság rózsafüzére

Az Isteni Irgalmasság vasárnapján, 2020 április 19-én, (a karantén ideje alatt) a Letkési Római Katolikus Urunk Mennybemenetele Templomban énekelt Isteni irgalmasság rózsafüzére.

Ének: Simon Ágnes, Bábik Noémi
Gitár: Bábik Noémi

Az ima:
Az isteni irgalmasság rózsafüzére
Jézus mondta: „Ha ezt az imát haldokló mellett mondják, mérséklődik Isten haragja, és mérhetetlen irgalom ve­szi körül a lelket“. Az általános ígéret így hangzik: „Úgy tetszik nekem, hogy ez által az ima által mindent megadjak, amire engem kértek, … ha ez megegyezik akaratommal.” Mindaz, ami nem egyezik Isten akaratával, nem jó az embernek sem, főleg örök boldogságára vonatkozóan. Más helyen ezt mondta Jézus: „E rózsafüzér imádkozásával közelebb hozod Hozzám az emberiséget.”

„Azokat a lelkeket, akik ezt a rózsafüzért imádkozzák, már életükben körülöleli irgalmam, különösen pedig haláluk óráján.”

BEVEZETÉS: Miatyánk, Üdvözlégy, Hiszekegy.
(Ezután öt tized következik: mindegyik egy nagy és tíz kis szemből áll.)

NAGY SZEMEKRE: Örök Atya! Felajánlom Neked szeretett Fiadnak, a mi Urunk Jézus Krisztusnak testét és vérét lelkét és istenségét engesztelésül bűneinkért és az egész világ bűneiért.

KIS SZEMEKRE: Jézus fájdalmas szenvedéséért irgalmazz nekünk és az egész világnak!

BEFEJEZÉSRE (az öt tized után – háromszor): Szent Isten, szent erős Isten, szent, halhatatlan Isten, irgalmazz nekünk és az egész világnak!

Végén:
Könyörögjünk! Urunk Jézus Krisztus! Áldj meg és védj meg minden jóakaratú embert ezen a világon. És mindazoknak, akik távol állnak tőled, adj jóakaratot. Indítsd őket az igazság keresésére, és segítsd őket, hogy Téged megtaláljanak, megismerjenek, megszeressenek és soha el ne hagyjanak. Engedd, kérünk, hogy a Te végtelen irgalmasságoddal találkozzanak, mielőtt igazságoddal kellene szembesülniük. Amen.

Letkési Hittanosok Keresztútja

Hitoktatónk, Bábik Noémi szervezésében csodálatos virtuális Keresztút született 2020. április 10-én, nagypénteken (a karantén ideje alatt) a letkési hittanos gyermekek online közreműködésével.

Az Úr jutalmazza meg áldásos tevékenységüket!

Hován Ágoston atya

A Ferences Sajtóközpont stúdiójának vendége Hován Ágoston OFM volt. A videósorozat első részében a Letkésen töltött gyermekéveiről, fiatalkoráról mesél.

„Iskolatáskával jártunk misére, édesanyámmal együtt mondtuk el az áldozás utáni imádságot, majd onnan mentünk iskolába. Amikor pedig vasárnap hazamentünk a templomból, mindig meghitt csönd volt a családunkban.”

2020

Folytatódik a Hován Ágostonnal készült beszélgetéssorozat, aki ezúttal frankás élményeiről és hivatása kialakulásáról mesélt.

2020

„Akkor Szent Ferenc imádsága jutott eszembe: Uram add, hogy úgy tudjak szenvedni, ahogy Te szenvedtél, és úgy tudjak szeretni, ahogy Te szerettél! Ez a kettő együtt azt is jelenti: add, hogy minden szenvedést szeretettel tudjak vállalni.”

Gyalogos zarándoklat Márianosztrára 2018

2018. április 28-án immár 3. alkalommal indultunk Letkésről gyalogos zarándoklattal Márianosztrára, hogy köszöntsük a Szűzanyát.

(A videót Pataki László készítette.)

Videók

XXVI. Országos Katolikus Karizmatikus Találkozó, Budapest – 2017. november 11.

Ünnepelve a Katolikus Karizmatikus Megújulás 50. évfordulóját – idén 26. alkalommal rendezték meg az országos találkozót az újpesti Jégpalotában – melynek jelmondata: Marana tha! vagyis „Jöjj el, Urunk, Jézus!”

Egyházközségünkből és a testvér egyházközségekből – Pali atya vezetésével – tizenegynéhány fős csapattal vettünk részt a találkozón.

A gyónás

A film „Az Irgalmasság Éve” alkalmából készült, rendezte a myanmari John La Raw koreai színészekkel. A film öt nemzetközi filmfesztivál díjat nyert, és jelölték más nemzetközi fesztiválokon.

Iszlám Állam helyett Jézus

Ez a fiatal lány csatlakozni akart az Iszlám Államhoz, hogy megöljön mindenkit, aki nem muszlim, e helyett Jézust találta meg. Így lesz a gyűlöletből szeretet és a halálból élet.

XIII. Váci Egyházmegyei Találkozó – Csévharaszt

A Találkozó mottója „Ti adjatok nekik enni!” (Mk 6, 30-44)

2017. június 24-én rendezték meg a tizenharmadik Váci Egyházmegyei Találkozót a Pest megyei Csévharaszton, a Szentháromság plébániatemplomban. A találkozó védnöke dr. Beer Miklós püspök atya volt, jelen volt vendégként dr. Varga Lajos váci segédpüspök és Mocsári Balázs polgármester. A házigazda feladatát Antal András plébániavezető látta el.

Egyházközségünkből négyen vettünk részt a rendezvényen.

Forrás: www.vaciegyhazmegye.hu